Zilveren oude Bouilloire voor thee of koffie groot model ca.1950/1960

Openings Bod: 3,000.00

Zilveren oude Bouilloire voor thee of koffie groot model ca.1950/1960:

Zilveren Bouilloire 4,5 liter.
Groot model.
Zilver 3 delig o.a. thee of koffie reservoir, thee-koffie reservoir houder, en spiritus brander.
Gehalte: 835.
Gewicht: 2654 gram.
Hoogte totaal: 41 cm.
Diameter reservoir 21 cm rond.
In perfecte staat.

Veiling sluit in:

Veiling einde: 20/01/2019 12:00
Tijdzone: Europe/Amsterdam

Openings Bod: 3,000.00

Reserve prijs is nog niet gehaald

SKU: Veiling Kavel Nummer: ZW2112HB Categorieën: ,
Veiling omschrijving

BESCHRIJVING GEBRUIK VAN EEN BOUILLOIRE:

Het drinken van koffie en thee is al eeuwen een sociaal gebeuren waarvoor door zilversmeden prachtige zilveren gebruiksvoorwerpen zijn gemaakt. Het zetten en drinken van thee was dan ook een ritueel. De thee werd aan tafel bereid, men kookte water in een grote zilver ketel op een brander, het Bouilloire. In een klein zilveren trekpotje strooide men de theeblaadjes waar heet water op werd gegoten. Het trekpotje stond op een groot zilveren dienblad op tafel met de theebus waar de dure thee in werd bewaard. De welgestelde hadden meerdere theebusjes met verschillende theemelanges. Van de sterke thee werd een laagje in kleine kopjes gegoten en aangevuld met heet water uit het Bouilloire. Voor het inschenken van het tweede kopje thee spoelde men het kopje, meestal flinterdun Chinees eiberporselein, waar vaak wat theegruis op de bodem lag schoon in een zilveren spoelkom. Er zijn vele antieke schilderijen waarop dit ritueel prachtig is weergegeven.